Podkovářský seminář v Jaroměři 11. a 12. března 2016

16.02.2016 08:31

Vážení přátelé! Střední škola řemeslná v Jaroměři, která má mezi profilovanými obory Podkováře a zemědělského kováře a Uměleckého kováře a zámečníka a pasíře, připravila, tak jako každý rok, tradiční Podkovářský seminář jako součást programu dalšího vzdělávání podkovářů. Seminář se koná ve dnech 11. a 12. března 2016 znovu v prostorách školní tělocvičny Střední školy řemeslné, Jaroměř, Studničkova 260, GPS : 50.3530050N, 15.9220308E

Toto mezinárodní setkání podkovářů a příznivců tohoto řemesla - především z České republiky, ale i z Německa, Polska a Slovenska - se uskuteční díky záštitě firmy Mustad (zastoupenou panem Christophem Műllerem) , hejtmana Královéhradeckého kraje p. Bc. Lubomíra France, senátora a ředitele zemského hřebčína v Písku p. ing. Karla Kratochvíle, Společenstva uměleckých kovářů a zámečníků a kovářů – podkovářů Čech, Moravy a Slezska a Města Jaroměře.

Na semináři proběhnou přednášky a ukázky k následujícím tématům: 
- podkovářské ošetření končetin hříbat
- rakovina kopyt z hlediska ošetření podkovářem
- rakovina kopyt z hlediska ošetření veterinářem
- ortopedické podkování v praxi
- mám podkovat koně ???
- čtení RTG snímků podkovářem
– základní orientace čtení

Přednáší přední německý, celosvětově uznávaný a certifikovaný podkovářský, mistr Uwe Lukas. Přednáší a tlumočí MVDr. Zdeněk Žert, CSc, dipl. ECVS - odborný asistent a zástupce přednosty brněnské kliniky pro choroby koní. Souběžně s tímto programem bude probíhat prezentace firmy „MUSTAD“ nabízející různé potřeby, pomůcky, materiály a nářadí pro podkováře. Možnost jejich zakoupení na místě. Zahájení podkovářských dnů je 11. března 2016 v 9:00 hodin, přihlášky ke stažení zde.
Organizátor: Mgr. Jitka Kočišová - ředitelka Střední školy řemeslné Karel Kysilka - učitel odborného výcviku.

S kovářským pozdravem „RÁZ NA RÁZ“ Karel Kysilka

—————

Zpět